Serie A. Kolejna porażka Parmy. Dwa gole Pavolettiego

Kolejna porażka Parmy, dwa gole Pavolettiego
Sandrino.14, wikipedia
Piłkarze Cagliari Calcio wygrali przed własną publicznością z Parmą Calcio 2:1 (0:1) w pierwszym sobotnim meczu 24. kolejki włoskiej Serie A.
Na Sardegna Arena prowadzenie przyjezdnym zapewnił pięć minut przed przerwą Juraj Kucka. Słowak popisał się kapitalnym uderzeniem głową, po tym jak precyzyjnie dośrodkował w pole karne Massimo Gobbi.
Dwadzieścia minut po zmianie stron wyrównał z bliska Leonardo Pavoletti, któremu świetnie zgrał głową Luca Ceppitelli, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Pięć minut przed końcem kolejnym długim zagraniem w pole karne zachwycił Nicolo Barella i Pavoletti z kilku metrów rozstrzygnął losy konfrontacji, po raz drugi wpisując się na listę strzelców.
Zespół z Sardynii dzięki piątej wygranej w sezonie awansował na czternaste miejsce w tabeli. Beniaminek doznał natomiast czwartej porażki w sześciu ostatnich spotkaniach i pozostał na dwunastej lokacie w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli teraz pięć punktów.