Serie A. Kolejne zwycięstwo AS Romy, grał Bartosz Salamon

Kolejne zwycięstwo AS Romy, grał Bartosz Salamon
cristiano barni/Shutterstock
Piłkarze Frosinone Calcio przegrali u siebie z AS Roma 2:3 (1:2) w drugim sobotnim meczu 25. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Benito Stirpe całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Bartosz Salamon. Beniaminek objął prowadzenie już po pięciu minutach gry. Camillo Ciano zdecydował się na uderzenie z dystansu i wyraźny błąd przy interwencji popełnił Robin Olsen.
Faworyzowani goście odrobili jednak z nawiązką straty jeszcze przed przerwą. W niespełna minutę po strzałach z pola karnego Marco Sportiello zaskoczyli Bośniak Edin Dżeko oraz Lorenzo Pellegrini.
"Gialloazzurri" wyrównali dziesięć minut przed końcem, kiedy to Ciano kapitalnie odegrał piłkę w polu karnym i Andrea Pinamonti płaskim uderzeniem przy słupku nie dał szans golkiperowi rzymian. Dopiero w doliczonym czasie gry po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dżeko, któremu asystował Stephan El Shaarawy, co przesądziło o sukcesie podopiecznych Eusebio Di Francesco.
Trzykrotni mistrzowie Włoch po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnili się na piątym miejscu w tabeli. Beniaminek doznał natomiast trzeciej porażki w czterech ostatnich meczach i wciąż jest przedostatni w klasyfikacji.