Serie A: Lazio przegrało z Torino. Czerwona kartka dla Immobile

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Lazio Rzym uległo u siebie Torino FC 1:3 (0:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 16. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico gospodarze tuż przed przerwą stracili Ciro Immobile, który za bezmyślny faul bez piłki ujrzał czerwoną kartkę.
Osłabienie rywali przyjezdni wykorzystali już dziewięć minut po zmianie stron, kiedy to Alex Berenguer zdecydował się na przebojową szarżę lewą stroną boiska, zakończoną precyzyjnym płaskim strzałem w długi róg. Dziesięć minut po trafieniu Hiszpana podwyższył kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego Wenezuelczyk Tomas Rincon.
Pięć minut później kontaktową bramkę efektowną podcinką nad Salvatore Sirigu uzyskał Luis Alberto, ale na trafienie Hiszpana bardzo szybko odpowiedział rezerwowy Edera. Młody Włoch po kolejnych czterech minutach zaskoczył bezradnego Thomasa Strakoshę mocnym uderzeniem z dystansu.
"Biancocelesti" doznali w ten sposób dopiero trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na piątej lokacie w klasyfikacji. "Byki" z Piemontu natomiast dzięki piątej wygranej w sezonie awansowały na ósme miejsce w tabeli.