Serie A: Lazio rozbiło Udinese Calcio

bestino / shutterstock.com
Lazio Rzym pokonało przed własną publicznością Udinese Calcio 3:0 (1:0) w zaległym spotkaniu 12. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico gospodarze prowadzili do przerwy po tym jak niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki Brazylijczyk Samir.
Dwie minuty po przerwie podwyższył płaskim strzałem z pola karnego Portugalczyk Nani, któremu asystował po efektownym rajdzie Felipe Anderson. Brazylijczyk trzy minuty przed końcem przypieczętował jeszcze sukces zespołu z Wiecznego Miasta, wykorzystując sytuację sam na sam.
"Biancocelesti" po trzeciej wygranej z rzędu umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. "Zebry" doznały natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na dziewiątej lokacie w klasyfikacji.