Serie A. Lazio wyraźnie lepsze w derbach Rzymu! Trzy gole gospodarzy

Lazio wyraźnie lepsze w derbach Rzymu! Trzy gole gospodarzy
Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Lazio Rzym rozbiło AS Roma 3:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 26. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico prowadzenie nominalnym gospodarzom zapewnił po dwunastu minutach gry Felipe Caicedo. Ekwadorczyk w polu karnym lokalnych rywali minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.
Siedemnaście minut przed końcem podwyższył z rzutu karnego Ciro Immobile, a prestiżowy sukces przypieczętował jeszcze minutę przed końcem efektownym uderzeniem z dystansu Danilo Cataldi.
"Biancocelesti" po dwunastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na szóstym miejscu w tabeli. "Giallorossi", którzy kończyli mecz w osłabieniu, doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na piątej lokacie w klasyfikacji.