Serie A: Pewne zwycięstwo Atalanty

Youtube
Atalanta Bergamo wygrała u siebie z Hellas Werona 3:0 w pierwszym środowym meczu 10. kolejki włoskiej Serie A.
Kibice na Atleti Azzurri d'Italia na gole musieli poczekać do drugiej połowy. W 50. minucie wynik otworzył Remo Freuler. Nie minęła godziny gry i padła druga bramka dla gospodarzy. Na listę strzelców wpisał się Josip Ilicić. Na kwadrans przed końcem rezultat ustalił Jasmin Kurtić.
Podopieczni Gian Piero Gasperiniego po tej wygranej zajmują ósme miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 15 punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Udinese Calcio.
Natomiast zespół prowadzony przez Fabio Pecchię plasuje się na 18. pozycji ze zdobytymi sześcioma „oczkami”. Ich kolejnym rywalem będzie Inter Mediolan.