Serie A: Pewne zwycięstwo Sampdorii, grali Polacy

Sampdoria Genua pokonała przed własną publicznością Hellas Werona 2:0 (0:0) w niedzielnym meczu 24. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Comunale Luigi Ferraris w podstawowym składzie gospodarzy wystąpili Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Niespełna kwadrans po przerwie na murawie pojawił się również Dawid Kownacki, który zastąpił Kolumbijczyka Duvana Zapatę.
Prowadzenie drużynie z Ligurii zapewnił pięć minut po przerwie uderzeniem głową Paragwajczyk Edgar Barreto. Pięć minut przed końcem podwyższył po rzucie karnym Fabio Quagliarella.
Podopieczni Marco Giampaolo po dwunastej w sezonie wygranej umocnili się na szóstym miejscu w tabeli. "Gialloblu" doznali natomiast szesnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na przedostatniej lokacie w klasyfikacji.