Serie A. Pewne zwycięstwo Torino FC. Kilkanaście minut Arkadiusza Recy

Pewne zwycięstwo Torino FC. Kilkanaście minut Arkadiusza Recy
Granata94, wikicommons
Torino FC wygrał u siebie z Atalantą Bergamo 2:0 w pierwszym sobotnim meczu 25. kolejki włoskiej Serie A. To dziewiątym triumf "Granta" w obecnych rozgrywkach. Od 79. minuty w zespole gości grał Arkadiusz Reca.
Losy spotkania rozstrzygnęły się na przełomie pierwszej i drugiej połowy. Kilka chwil przed przerwą na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Armando Izzo. Tuż po wyjściu z szatni było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Iago Falque.
Po tym zwycięstwie podopieczni Waltera Mazzarriego mają 38 punktów i zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce zmierzą się u siebie z Chievo Werona.
Natomiast zespół prowadzony przez Gian Piero Gasperiniego plasuje się na szóstej pozycji z również 38 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Fiorentina. Najpierw jednak ekipa z Lombardii zagra na wyjeździe z "Violą" w pierwszym meczu w półfinale Pucharu Włoch.