Serie A: Piorunująca druga połowa Romy

Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock
AS Roma rozbiła przed własną publicznością Torino FC 3:0 (0:0) w jedynym piątkowym meczu 28. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico prowadzenie miejscowym zapewnił jedenaście minut po przerwie świetnym strzałem głową Kostas Manolas. Grekowi znakomicie dośrodkował w pole karne Alessandro Florenzi.
Siedemnaście minut przed końcem podwyższył z kilku metrów Daniele De Rossi, któremu z kolei dogrywał głową piłkę w pole karne Belg Radja Nainggolan. Okazały sukces trzykrotnych mistrzów Włoch przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Lorenzo Pellegrini, wykańczając skutecznie w polu karnym świetnie wyprowadozny kontratak.
Dzięki drugiej z rzędu i siedemnastej w sezonie wygranej "Giallorossi" umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. "Byki" z Piemontu doznały natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostały na dziewiątej lokacie w klasyfikacji.