Serie A: Remis Romy na wyjeździe, Skorupski na ławce

cristiano barni/Shutterstock
Bologna FC przed własną publicznością zremisowała z AS Romą 1:1 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu 30. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Prowadzenie w tym spotkaniu pierwsi objęli gospodarze. W 18. minucie Erick Pulgar wykorzystał zagranie Federico Di Francesco i uderzeniem zza linii pola karnego umieścił piłkę w siatce.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 77. minucie. Wówczas Edin Dzeko po dośrodkowaniu Diego Perottiego najwyżej wyskoczył do futbolówki i strzałem głową pokonał golkipera rywali.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych "Giallorossich" przesiedział Łukasz Skorupski. Polski bramkarz w tym sezonie nie wystąpił jeszcze w żadnym ligowym spotkaniu w barwach rzymskiego klubu.
Podopieczni Roberto Donadoniego z dorobkiem 35 punktów zajmują obecnie 11. miejsce w tabeli Serie A. Zespół prowadzony przez Eusebio Di Francesco ma na koncie 60 "oczek", co daje mu aktualnie trzecią lokatę.