Serie A: Remis rywala Legii, grali Polacy

Igor Bulgarin/Shutterstock
SSC Napoli zremisowało na wyjeździe 2:2 z Empoli w spotkaniu trzeciej kolejki ligi włoskiej. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Skorupski, a Piotr Zieliński występował do 72. minuty gry.

Pierwszy gol padł w trzeciej minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Riccardo Saponara. 23-letni Włoch otrzymał prostopadłe podanie od Zielińskiego, a później przeprowadził rajd, który zakończył celnym uderzeniem. Cztery minuty później było 1:1. Trafienie zaliczył Lorenzo Insigne, który oddał precyzyjny strzał sprzed pola karnego. W 18. minucie spotkania gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Pepę Reinę pokonał Manuel Pucciarelli. Pięć minut po przerwie wynik spotkania na 2:2 ustalił sprowadzony z Udinese, Allan, a drugą asystę zapisał na swoim koncie Gabbiadini.

Obie drużyny w bieżącym sezonie nie zdołały jeszcze odnieść zwycięstwa. Empoli ma na swoim koncie jeden punkt i jest na siedemnastej pozycji w tabeli, a Napoli z dwoma "oczkami" zajmuje czternastą pozycję w lidze.

Kolejnym rywalem klubu ze Stadio San Paolo będzie Club Brugge. Mecz pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Europy odbędzie się w czwartek we Włoszech. W następnych seriach gier, Napoli będzie rywalizowało z Legią Warszawa i FC Midtjylland.

We wszystkich dotychczas rozegranych niedzielnych spotkaniach w Serie A padły remisy 2:2. Cały mecz Palermo z Carpi, Kamil Wilczek przesiedział na ławce rezerwowych.