Serie A: Sampdoria przegrała, grali Bereszyński, Linetty i Kownacki

Udinese Calcio pokonało u siebie Sampdorię Genua 4:0 w pierwszym sobotnim meczu 7. kolejki włoskiej Serie A. W podstawowym składzie gości zagrał Bartosz Bereszyński. W drugiej połowie na murawie pojawili się Karol Linetty i Dawid Kownacki.
Gospodarze pierwszego gola strzelili w 27. minucie. Rzut karny wykorzystał Rodrigo De Paul. Pięć minut przed przerwą sytuacja gości była jeszcze trudniejsza. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał Edgar Barreto.
W 55. minucie w zespole przyjezdnych pojawił się Karol Linetty. W 66. arbiter podyktował drugą „11” dla miejscowych. Tym razem skutecznym egzekutorem był Maximiliano Lopez. Od 73. minuty w ekipie z Genui grał Kownacki. Sampdoria straciła jeszcze jednak dwa gole. Pięć minut przed końcem dublet skompletował Lopez. W doliczonym czasie gry był trzeci rzut karny zamieniony na gola przez Seko Fofanę.
Podopieczni Luigiego Delneriego zajmują 14. miejsce w tabeli ze zdobytymi sześcioma punktami. W następnym spotkaniu zagrają na wyjeździe z Fiorentiną.
Natomiast zespół prowadzony przez Marco Giampaolo, który ma jeden mecz zaległy do rozegrania, plasuje się na siódmej pozycji z 11 „oczkami” na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Atalanta Bergamo.
*****

Udinese Calcio - Sampdoria Genua 4:0 (1:0)

Bramki: De Paul 27 (rzut karny), Lopez 66 (rzut karny), 85, Fofana 90+5 (rzut karny).

Czerwona kartka: Barreto 40 - za drugą żółtą (Sampdoria).