Serie A: Sassuolo wygrało u siebie pierwszy raz od września

Sassuolo wygrało u siebie pierwszy raz od września
Gennaro Di Rosa / shutterstock.com
W 21. kolejce Serie A US Sassuolo wygrało na własnym boisku z Cagliari Calcio 3:0. Dla gospodarzy to pierwsze zwycięstwo w lidze od czterech kolejek.
Podopieczni Roberto De Zerbiego nie mieli w ostatnim czasie najlepszej serii na własnym stadionie. Ostatni raz komplet punktów na Citta del Tricolore wywalczyli 21 września.
Pierwszego gola strzelił już w 9. minucie Manuel Locatelli, który dopadł do futbolówki odbitej przez bramkarza gości. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Khouma Babacar, wykorzystując rzut karny.
Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 87. minucie Alessandro Matri, który skorzystał z dośrodkowania Alfreda Duncana.
US Sassuolo wygrało po raz pierwszy od czterech kolejek i w tabeli Serie A awansowało na dziewiąte miejsce, ma na koncie 29 punktów.
Cagliari Calcio po trzecim kolejnym spotkaniu bez zwycięstwa plasuje się na trzynastej lokacie z dorobkiem 21 punktów.

Kamil Kaczmarek26 Jan 2019 · 17:05