Serie A: Skromne zwycięstwo Napoli, grali Polacy

sscnapoli.it
SSC Napoli wygrało na własnym stadionie z Genoą CFC 1:0 (0:0) w niedzielnym meczu 29. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Jedynego gola na Stadio San Paolo strzelił Raul Albiol. W 72. minucie Hiszpan po zagraniu Jose Callejona z rzutu rożnego najwyższej wyskoczył do piłki i uderzeniem głową wpakował ją do siatki.
Mecz na ławce rezerwowych neapolitańskiego klubu rozpoczęli Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik. Pomocnik pojawił się na placu gry już w 20. minucie i zmienił Marka Hamsika, a w 76. minucie został ukarany żółtą kartką. Był to 26. ligowy występ Zielińskiego w trwających obecnie rozgrywkach. Z kolei Milik wszedł w 82. minucie.
Podopieczni Maurizio Sarriego z dorobkiem 73 punktów zajmują dugie miejsce w tabeli Serie A. Zespół prowadzony przez Davide Ballardinia uzbierał dotąd 30 "oczek", co daje mu 13. lokatę.
* * * * *
* * * * *
W innym meczu tej serii gier Lazio Rzym zremisowało na Stadio Olimpico z Bologną FC 1:1. Bramki w tym starciu zdobyli Lucas Leiva oraz Simone Verdi.