Serie A: Skromne zwycięstwo SSC Napoli, grał Zieliński

Oleksandr Osipov/Shutterstock
SSC Napoli pokonało przed własną publicznością SPAL 2013 1:0 (1:0) w niedzielnym meczu 25. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio San Paolo spotkanie z ławki rezerwowych rozpoczął Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski niespełna dwadzieścia minut przed końcem zastąpił Słowaka Marka Hamsika.
Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył już po sześciu minutach gry Allan. Brazylijczyk wykorzystał odegranie Hiszpana Jose Callejona i strzałem z bliska w krótki róg nie dał szans golkiperowi rywali.
Dzięki 21. wygranej w sezonie zespół z Kampanii odzyskał prowadzenie w tabeli. Beniaminek z Ferrary, w szeregach którego całe zawody zaliczył Bartosz Salamon, doznał natomiast trzeciej porażki z rzędu i nadal otwiera strefę spadkową klasyfikacji.