Serie A: Torino wygrywa na własnym boisku

Granata94, wikicommons
Bologna FC przegrała na wyjeździe z Torino FC 0:3 (0:1) w pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Stadio Olimpico Grande Torino pierwszego gola dla gospodarzy spotkania strzelił Lorenzo De Silvestri. W 39. minucie piłkę z rzutu wolnego zagrał Alejandro Berenguer, dopadł do niej 29-letni Włoch i uderzał w prawy górny róg bramki.
Drugą bramkę dla "Byków" zdobył w 53. minucie M'Baye Niang, który przyjął futbolówkę w polu karnym i pewnym uderzeniem wykończył całą akcję.
WYnik na 3:0 ustalił w 85. minucie Iago Falque. Hiszpański pomocnik przeprowadził udaną, indywidualną akcję i zakończył ją celnym strzałem w prawy dolny róg.

Goście w 50. minucie mogli doprowadzić do wyrównania, ale wówczas rzutu karnego nie wykorzystał Erick Pulgar.
Podopieczni Wlatera Mazzarriego zanotowali szóste zwycięstwo w sezonie i obecnie z dorobkiem 28 punktów zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.
Dla zespołu Roberto Donadoniego była to z kolei dziesiąta porażka w sezonie, która sprawiła, że zajmuje on dwunastą pozycję i ma na koncie 24 "oczka".