Serie A: Wysokie zwycięstwo AC Milan, grał Salamon

Maarten Van Damme, wikicommons
SPAL 2013 przegrał u siebie z AC Milan 0:4 w pierwszym sobotnim meczu 24. kolejki włoskiej Serie A. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Bartosz Salamon.
„Rossoneri” bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w drugiej minucie skuteczną dobitką z kilku metrów popisał się Patrick Cutrone. W 65. minucie 20-letni napastnik ponownie wykazał się największym sprytem. Pierwszy był przy piłce odbitej przez bramkarza rywali i skompletował dublet.
W 73. minucie piłkę przed polem karnym przejął Lucas Biglia. Pomocnik drużyny z San Siro oddał precyzyjny strzał tuż przy słupku i było 3:0. W samej końcówce zwycięstwo Milanu przypieczętował Fabio Borini.
Podopieczni Leomnardo Sempliciego zajmują 18. miejsce w tabeli ze zdobytymi 17 punktami. W następnym meczu ligowym zmierzą się na wyjeździe z SSC Napoli.
Natomiast zespół prowadzony przez Gennaro Gattuso plasuje się na siódmej pozycji z 38 „oczkami” na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Sampdoria Genua.