Wysokie zwycięstwo SSC Napoli, grał Zieliński

Vlad1988/Shutterstock
Cagliari Calcio uległo u siebie SSC Napoli 0:4 (0:2) w jedynym poniedziałkowym meczu 26. kolejki włoskiej Serie A.
Na Sardegna Arena spotkanie z ławki rezerwowych rozpoczął Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski szesnaście minut po zmianie stron zastąpił Belga Driesa Mertensa, który trzy minuty przed przerwą zdobył drugiego gola dla gości.
Niespełna kwadrans wcześniej prowadzenie "Błękitnym" zapewnił płaskim strzałem w długi róg Hiszpan Jose Callejon. Szesnaście minut po przerwie podwyższył na 3:0 kapitalnym uderzeniem z dystansu Marek Hamsik, a jedenaście minut później z rzutu karnego celnie przymierzył Lorenzo Insigne, który zaliczył również asystę przy trafieniu Słowaka. Okazały sukces przyjezdnych przypieczętował jeszcze w ostatniej minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego Portugalczyk Mario Rui.
Dzięki 22. wygranej w sezonie zespół z Kampanii umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Drużyna z Sardynii po piętnastej porażce w bieżących rozgrywkach pozostała na czternastej lokacie w klasyfikacji.