Serie A: Zwycięstwo Cagliaro Calcio w meczu z Udinese

Gigidelneri, wikicommons
Zawodnicy Cagliari Calcio pokonali przed własną publicznością Udinese Calcio 2:1 (1:1) w sobotnim meczu 32. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Sardegna Arena prowadzenie pierwsi objęli przyjezdni. Już w 10. minucie spotkania piłkę w pole karne zagrał Antonin Barak, dopadł do niej Kevin Lasagna i zdołał wpakować futbolówkę do siatki.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 21. minucie za sprawą trafienia Leonardo Pavolettiego. Włoch dopadł do piłki odbitej przez golkipera rywali i uderzeniem głową umieścił ją w bramce.
O zwycięstwie ekipy "Rossoblu" przesądził Luca Ceppitelli, który w 84. minucie najwyżej wyskoczył do piłki zagranej przez Andreę Cossu i strzałem głową strzelił gola dla swojej drużyny.
Podopieczni Luisa Lopeza Breijo zajmują obecnie 14. miejsce w tabeli Serie A, z kolei zawodnicy Massimo Oddo plasują się na 13. pozycji.