Setny mecz Tottiego w pucharach i dwie cudowne asysty [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
AS Roma tylko zremisowała na własnym stadionie z Austrią Wiedeń 3:3 w trzeciej kolejce Ligi Europy. Swój setny mecz w europejskich pucharach rozegrał Francesco Totti. Włoch zaliczył dwie kapitalne asysty.

Spotkanie miało niezwykle dramatyczny przebieg. Najpierw wynik otworzył zawodnik gości, Raphael Holzhauzer. Jeszcze jednak w pierwszej połowie gospodarze odrobili straty i wyszli na prowadzenie za sprawą Stephana El Shaarawy'ego, który trafił do siatki dwa razy. Przy drugim golu kapitalną asystą popisał się po raz pierwszy w tym spotkaniu Francesco Totti.

W drugiej połowie rzymianie podwyższyli na 3:1 i znowu doskonałą asystą przy bramce Alessandro Florenziego popisał się legendarny piłkarz włoskiej ekipy.

Kiedy wydawało się, że Roma spokojnie sięgnie po zwycięstwo, Austria Wiedeń zdołała jeszcze strzelić dwa gole - Prokop oraz Kayode - i wywieźć ze Stadio Olimpico jeden punkt.