Sevilla bardzo blisko Ligi Mistrzów. Drużyna z Andaluzji pokonała Mallorcę

Erik Geiger / Shutterstock.com
Tylko jeden punkt dzieli Sevillę od zapewnienia sobie udziału w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Julena Lopeteguiego w meczu 36. kolejki La Liga pokonali 2:0 walczącą o utrzymanie Mallorcę.
Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa piłkarze Sevilli jeszcze nie przegrali. W niedzielny wieczór wykonali kolejny krok w kierunku Ligi Mistrzów, wygrywając czwarte spotkanie z rzędu.
W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się niezawodny ostatnio Lucas Ocampos. Argentyńczyk wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Alejandro Pozo. Arbiter skorzystał z pomocy systemu VAR i słusznie podyktował "jedenastkę".
W drugiej części gry wynik na 2:0 ustalił Youssef En Nesyri. Winę za tego gola znów ponosi Pozo, który dał się bardzo łatwo przepchnął rywalowi. Asystę zaliczył natomiast bramkarz Sevilli, Bono.
Dzięki tej wygranej Sevilla ma na koncie 66 punktów. Drużyna z Andaluzji zapewni sobie awans do Ligi Mistrzów jeśli zdobędzie choć jedno "oczko" w dwóch pozostałych spotkaniach lub kompletu zwycięstw nie zanotuje Villarreal.
Mallorca jest natomiast bardzo blisko spadku do drugiej ligi. Do bezpiecznego miejsca piłkarze tej drużyny tracą trzy punkty.