Sevilla była bliska sensacyjnej straty punktów. Gospodarzy uratował go w doliczonym czasie

Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com
Sevilla pokonała na własnym stadionie Osasunę Pampeluna 3:2 (2:0) w spotkaniu 26. kolejki rozgrywek La Liga.
Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 i nic nie wskazywało na to, aby mieli do ostatnich sekund drżeć o komplet punktów. Gdy na początku drugiej połowy bramkarz Osasuny Sergio Herrera otrzymał czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką poza polem karnym, wydawało się, że Sevilla rozgromi niedzielnego rywala.
Jednak dziesięć minut później kontaktową bramkę dla gości zdobył strzałem głową Aridane, a po kolejnych dziesięciu minutach było już 2:2, po tym jak rzut karny na gola zamienił Roberto Torres.
Honor i punkty gospodarzom uratował Youssef En-Nesyri. Marokańczyk w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, w ogromnym zamieszaniu pod bramką gości strzałem z bliska dał zwycięstwo Sevilli.
W następnej kolejce Sevilla zmierzy się na wyjeździe z Atletico Madryt, a Osasuna podejmie na własnym boisku Espanyol.
Maciej Pietrasik01 Mar 2020 · 14:12