Sevilla FC - Celta Vigo: Trzy bramki i wygrana gospodarzy. Wynik meczu, składy, gole

Sevilla wygrywa i wskakuje na pozycję lidera
Ivica Drusany/Shutterstock
Sevilla FC pokonała u siebie Celtę Vigo 2:1 (1:0) w kolejnym niedzielnym meczu ósmej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan prowadzenie gospodarzom zapewnił strzałem głową Pablo Sarabia, któremu świetnie dośrodkował w pole karne Jesus Navas. Szesnaście minut po zmianie stron podwyższył z bliska Wissam Ben Yedder. Francuz dopełnił tylko formalności po składnej akcji całej drużyny.
Pięć minut przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał Algierczyk Sofiane Boufal, ale na więcej nie było już stać grających w osłabieniu gości.
Zespół z Galicji doznał w ten sposób drugiej porażki w sezonie i pozostał na dziesiątej pozycji w tabeli. Drużyna z Andaluzji natomiast po czwartej wygranej z rzędu objęła prowadzenie w tabeli.