Sevilla FC - Real Madryt: Real rozbity! Wynik meczy, składy i bramki

Pierwsza porażka Realu w lidze! Klęska "Królewskich" w Sevilli!
charnsitr / shutterstock.com
Sevilla FC rozbiła u siebie Real Madryt 3:0 (3:0) w szlagierowo zapowiadającym się środowym meczu szóstej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan najpierw dwukrotnie do siatki "Królewskich" celnie przymierzył Andre Silva. Portugalczyk w niespełna pięć minut wykończył w polu karnym dwie znakomite szarże Jesusa Navasa.
Sześć minut przed przerwą podwyższył Wissam Ben Yedder. Francuz trafił z bliska po przytomnym zgraniu głową Włocha Franco Vazqueza.
Po zmianie stron obie strony miały kilka dogodnych okazji, ale Belg Thibaut Courtois i Tomas Vaclik nie dali się już zaskoczyć. Czech popisał się zwłaszcza fantastyczną paradą, gdy w sytuacji sam na sam zatrzymał Garetha Bale'a.
Drużyna z Andaluzji po drugiej wygranej z rzędu, a zarazem trzeciej w sezonie, awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Zespół z Kastylii doznał natomiast pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na drugiej lokacie w klasyfikacji.