Sevilla lepsza od Betisu w Gran Derbi, pięć goli na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan

Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com
Sevilla FC pokonała u siebie Betis Sewilla 3:2 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 32. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan prowadzenie do przerwy gospodarzom w derbach stolicy Andaluzji zapewnił efektownym strzałem głową Munir El Haddadi. Dziesięć minut po przerwie wyrównał mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego Argentyńczyk Giovani Lo Celso. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo.
Zaledwie cztery minuty później Francuz Wissam Ben Yedder świetnie dośrodkował w pole karne i Pablo Sarabia z bliska odzyskał przewagę podopiecznym Joaquina Caparrosa. Po kolejnych pięciu minutach podwyższył kapitalnym uderzeniem z dystansu Argentyńczyk Franco Vazquez. Osiem minut przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał po znakomicie wykonanym rzucie wolnym Cristian Tello.
"Verdiblancos" na więcej nie było już jednak stać i po trzeciej porażce w pięciu ostatnich meczach pozostali na dziewiątym miejscu w tabeli. Lokalni rywale natomiast po trzecim z rzędu zwycięstwie awansowali na czwartą lokatę w klasyfikacji.