Sevilla lepsza od Espanyolu, zwycięstwo Atletico

Francesc Juan/Shutterstock
Sevilla wygrała przed własną publicznością z Espanyolem Barcelona 2:0 w meczu 17. kolejki Primera Division. Tym samym, podopieczni Unaia Emery'ego zanotowali swoje siódme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Kibice zgromadzeni na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 16. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Ciro Immobile. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Ever Banega, któremu asystował Mariano.

Warto odnotować, że w barwach miejscowych nie wystąpił Grzegorz Krychowiak. Polak musiał pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Sevilla zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli Primera Division. Podopieczni Unaia Emery'ego mają na swoim koncie 26 punktów, z kolei Espanyol zdobył do tej pory sześć "oczek" mniej i znajduje się na trzynastej pozycji.