Sevilla rozbita przez Celtę Vigo na wyjeździe

Ivica Drusany/Shutterstock
Sevilla FC przegrała na wyjeździe z Celtą Vigo 0:4 (0:1) w sobotnim meczu 31. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadio de Balaidos w 38. minucie gospodarze objęli prowadzenie dzięki trafieniu Guilherme Arany, który niefortunie skierował futbolówkę do własnej bramki.
Po zmianie stron ekipę "Celtinas" do zwycięstwa poprowadził Iago Aspas, który trzy razy wpisał się na listę strzelców. Hiszpański napastnik wpisał się na listę strzelców w 57. oraz 60 minucie, a przy obu tych trafieniach asystował Pablo Pedro Hernandez.
Aspas wynik spotkania na 4:0 ustalił w 78. minucie, kiedy dopadł do piłki odbitej od jednego z graczy Sevilli FC i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Zespół z Galicji zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli La Liga, z kolei drużyna z Andaluzji plasuje się na 7. pozycji.