Sevilla - Standard Liege: To był pogrom! Wynik meczu, składy, bramki

Sevilla rozbiła na własnym boisku Standard Liege
Ivica Drusany / Shutterstock.com
W pierwszej kolejce grupy J Ligi Europy Sevilla FC rozgromiła na własnym stadionie Standard Liege 5:1. W drugim spotkaniu Kubań Krasnodar pokonał skromnie na wyjeździe Akhisar Belediye 1:0.
Pierwsza połowa na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan nie wskazywała, że Sevilla wygra aż tak wysoko ze Standardem. Gospodarze prowadzili od 8. minuty po golu Evera Banegi. Belgijski zespół wyrównał sześć minut przed przerwą za sprawą Moussy Djenepo. 120 sekund później dla Sevilli trafił jednak Franco Vazquez.
W drugiej części spotkania gospodarze nie pozostawili jednak Standardowi żadnych złudzeń. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Wissam Ben Yedder, a rzut karny wykorzystał Banega, który ustalił wynik meczu na 5:1 dla Sevilli.
Tylko jedna bramka padła na Spor Toto Akhisar Stadium, gdzie Akhisar Belediye przegrał z Kubaniem Krasnodar 0:1. Jedynego gola strzelił Viktor Claesson.
W drugiej kolejce Kubań zagra z Sevillą, a Standard podejmie Akhisar Belediye.