Sevilla wygrała w Bilbao

Ivica Drusany / Shutterstock.com
Sevilla FC pokonała na wyjeździe Athletic Bilbao 3:1 (1:0) w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. Rewanż zostanie rozegrany w przyszłym tygodniu.
Przyjezdni objęli prowadzenie na San Mames już w 6. minucie spotkania. Wówczas Nolito przyjął piłkę zagraną przez Franco Vazqueza i pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 49. minucie, kiedy Markel Susaeta dośrodkował z rzutu rożnego, po czym Mikel San Jose strzałem głową trafił w prawy górny róg.
W 53. minucie górą znów byli piłkarze z Andaluzji za sprawą trafienia Andre Silvy, przy którym asystował Nolito. Wynik starcia na 3:1 ustalił Wissam Ben Yedder, który pokonał golkipera rywali uderzeniem z bliskiej odległości.
Rewanż zostanie rozegrany 16 stycznia o godzinie 20:30 na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan.
Daniel Makarewicz10 Jan 2019 · 21:31