Sevilla zdemolowała Rayo Vallecano

Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com
Sevilla FC rozgromiła u siebie Rayo Vallecano 5:0 (0:0) w pierwszym czwartkowym meczu 34. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan wynik otworzył dziesięć minut po przerwie technicznym uderzeniem pod poprzeczkę Holender Quincy Promes. Później w niespełna pięć minut dwukrotnie kontrataki gospodarzy skutecznie wykańczał w polu karnym rywali Munir El Haddadi.
Po kolejnych ośmiu minutach w sytuacji sam na sam zimną krwią zaimponował Francuz Wissam Ben Yedder, a wynik konfrontacji ustalił cztery minuty przed końcem Bryan Gil, wykorzystując drugą asystę w tych zawodach Pablo Sarabii.
Zespół z Andaluzji po szesnastym zwycięstwie w sezonie awansował na czwarte miejsce w tabeli. Drużyna z Madrytu doznała natomiast dwudziestej porażki w bieżących rozgrywkach i zamyka klasyfikację, ale nie straciła jeszcze szansy na utrzymanie.
Kamil Kaczmarek25 Apr 2019 · 21:35