Show Erlinga Haalanda, porażki Austrii i Czech w pozostałych meczach Ligi Narodów [WIDEO]

Aż 16 bramek padło w wieczornych spotkaniach dywizji B i C Ligi Narodów. Tylko jednego meczu nie wygrali goście.
Obok reprezentacji Włoch, drużyny narodowe Rumunii, Szkocji i Kazachstanu utrzymały lub objęły prowadzenie w swoich grupach po rozegranych dziś meczach drugiej kolejki międzynarodowych rozgrywek organizowanych przez UEFA.
Premierowe trafienie i pierwsza asysta w reprezentacyjnej koszulce 21-letniego ofensywnego pomocnika Hoffenheim, Christopha Baumgartnera, nie dały Austrii nawet remisu w domowym spotkaniu z Rumunią. Goście strzelili pierwszego gola już w trzeciej minucie, a po przerwie wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie, by ostatecznie pokonać finalistę Euro 2020 3:2. Na listę strzelców wpisali się napastnik Denis Alibec, obrońca Dragos Grigore oraz pomocnik Alexandru Maxim (wszyscy dla Rumunii), a także - poza Baumgartnerem - Karim Onisiwo (dla Austrii).
W drugim meczu grupy 1 w dywizji B Norwegia rozgromiła w Belfaście Irlandię Północną aż 5:1. Ozdobą spotkania była pierwsza z dwóch bramek zdobytych przez Erlinga Haalanda, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie na początku meczu. Napastnik Borussii Dortmund strzelił zarazem w tym spotkaniu swojego drugiego i trzeciego gola w barwach dorosłej reprezentacji. Pozostałe trafienia dla Norwegów były dziełem Alexandra Soerlotha (dwa) oraz Mohameda Elyounoussiego (jedno). Dla gospodarzy na listę strzelców wpisał się Paddy McNair.
Szkocja nie zmarnowała szansy i wygrała w Ołomuńcu z innym finalistą najbliższych finałów mistrzostw Europy - grającą w składzie wypełnionym debiutantami po wykryciu przypadków zakażenia koronawirusem po poprzednim meczu reprezentacją Czech. Gospodarze prowadzili po bramce skrzydłowego Slovana Liberec, Jakuba Peska. Podopieczni Steve’a Clarke’a odpowiedzieli jednak najpierw golem urodzonego w Australii, nowego napastnika Queens Park Rangers, Lyndona Dykesa, a następnie trafieniem z rzutu karnego ofensywnego pomocnika Celtiku, Ryana Christiego.
W drugim meczu grupy 2 w dywizji B Izrael zremisował u siebie ze Słowacją 1:1. Gospodarze wyrównali w doliczonym czasie gry dzięki bramce rezerwowego Ilaya Elmkiesa. Wcześniej goście długo znajdowali się na prowadzeniu za sprawą gola strzelonego w pierwszej połowie przez doświadczonego napastnika Omonii Nikozja, Michala Durisa.
Wreszcie w wieczornym spotkaniu grupy 4 w dywizji C Litwa pokonała w Tiranie Albanię 1:0. Taki wynik oznacza, że w tabeli grupy wszystkie drużyny mają na swoim koncie po trzy punkty. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowego na pierwszym miejscu plasuje się reprezentacja Kazachstanu, mimo przegranej we wcześniej rozegranym meczu z Białorusią 1:2.
Wojciech_Falenta 07 Sep 2020 · 22:47
Źródło: Wojciech Falenta