Siatkarze przeszli do historii. Niezbyt chlubnej

FIVB
Finału Ligi Światowej Polacy nie zaliczą do udanych. Nie tylko nie wywalczyli medalu, ale i zapisali się w historii siatkówki w sposób, z jakiego nie mogą być dumni.

Porażka 0:3 ze Stanami Zjednoczonymi w meczu o 3 miejsce oznacza, że nasza reprezentacja jest pierwszą, która po zdobyciu Mistrzostwa Świata nie stanęła na podium Ligi Światowej. Na oficjalnym koncie twitterowym poinformowała o tym Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB).

Odkąd powstała Liga Światowa (w roku 1990), Mistrzami Świata zostawali siatkarze jedynie trzech nacji: Włosi, Brazylijczycy i właśnie Polacy. Ci pierwsi wygrali wszystkie edycje Ligi Światowej, do których przystępowali jako panujący mistrzowie. Brazylijczycy wygrywali lub zajmowali drugie miejsce. Czwarta lokata Polaków jest więc najsłabszą wywalczoną przez aktualnego Mistrza Świata.

Źródło: FIVB/własne