Siatkówka. Jest forma! Polacy wygrali z Serbią w Memoriale Wagnera

Jest forma! Polscy siatkarze wygrali z Serbią w Memoriale Wagnera
pzps.pl
Reprezentacja Polski od zwycięstwa zaczęła udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Biało-czerwoni pokonali Serbię 3:1.
Krakowski turniej to dla naszej drużyny ostatni sprawdzian przed zaplanowanymi na przyszły tydzień kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio Pierwszy test nasza drużyna zdała bardzo dobrze. Vital Heynen tym razem nie eksperymentował, ale posłał do gry sprawdzony zestaw zawodników: Fabian Drzyzgę, Dawida Konarskiego, Mateusza Bieńka, Piotra Nowakowskiego, Michała Kubiaka i Pawła Zatorskiego, których uzupełnił nowy w kadrze Wilfredo Leon.
Polacy już na początku pierwszego seta wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Biało-czerwoni kontrolowali grę właściwie przez cały czas - w pewnym momencie odskoczyli rywalom nawet na pięć oczek. Ostatecznie wygrali 25:22.
Drugi set zaczął się od zaciętej gry. Po pierwszej przerwie technicznej Polacy przegrywali nawet trzema punktami. Straty odrobili jednak szybko: mocno atakował Leon, a Kubiak popisał się dwoma asami serwisowymi, co dało naszej drużynie prowadzenie 10:9. Mistrzowie świata ostatecznie "przełamali" rywali po pierwszej przerwie technicznej, gdy właściwie w każdym ustawieniu potrafili zdobyć przynajmniej dwa punkty przy swoim serwisie. Biało-czerwoni drugą partię wygrali 25:18.
Długo wydawało się, że mecz zakończy się już po trzecim secie. Polacy już na jego początku wypracowali sobie kilka punktów przewagi, ale nie potrafili jej dowieźć do końca gry. Serbowie najpierw doprowadzili do remisu po 18, a w końcówce przejęli inicjatywę dzięki dobrej zagrywce Aleksandara Atanasijevicia. Trzeciego seta Polacy przegrali 22:25.
Czwarta partia była bardzo zacięta. Jeśli już Polacy zdobyli dwa punkty przewagi, to Serbowie bardzo szybko doprowadzali do wyrównania. W środkowej części seta sytuacja się odwróciła: goście przejęli inicjatywę, biało-czerwoni gonili wynik. I zrobili to skutecznie! W końcówce czwartego seta dobrymi atakami błysnął Leon, który kończył trzy kolejne akcje, a zwycięstwo naszej drużyny przypieczętował asem serwisowym. 25:22!
Polaków w Memoriale Wagnera czekają jeszcze dwa mecze. Naszą drużynę sprawdzą Brazylijczycy i Finowie.
Polska - Serbia 3:1
Kamil Kaczmarek01 Aug 2019 · 19:14