Nadchodzące

Siatkówka. Polacy ze srebrnym medalem uniwersjady. Włosi byli zbyt mocni

Uniwersjada
Źródło zdjęcia: screen

Polscy siatkarze przegrali z Włochami w finale letniej uniwersjady. O losach meczu decydował tie-break.

Biało-czerwoni zaczęli świetnie - w pierwszym secie rozbili rywali do 16. Długo wydawało się, że Polacy odniosą zwycięstwo także w drugiej partii, w której niemal cały czas prowadzili. Sytuacja odwróciła się dopiero w samej końcówce, gdy od stanu 19:17 nasza drużyna przegrała aż sześć akcji z rzędu! Włosi wygrali tę odsłonę 25:20.

Trzeci set rozstrzygnął się w końcówce. Ta należała do Polaków, którzy od stanu 21:20 stracili tylko dwa punkty. Wszystko skutecznym atakiem zakończył Bartosz Filipiak.

Ostatnie wymiany decydowały też o losach czwartej partii. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali Włosi. Co prawda Polacy zdołali doprowadzić do remisu po 23, ale decydujące punkty zdobywali Włosi.

Tie-break rozpoczął się od walki punkt za punkt. O sukcesie Włochów przesądziła znakomita zagrywka - polscy przyjmujący mieli spore problemy z dobrym odebraniem piłki. Na domiar złego w końcówce nasza drużyna straciła punkt po czerwonej kartce dla Pawła Woickiego.

Polska - Włochy 2:3 (25:16, 20:25, 25:22, 23:25, 10:15)

Polska: Kędzierski, Filipiak, Nowakowski, Lemański, Semeniuk, Halaba, Masłowski (libero) oraz Lipiński, Niemiec.

+2
Nasz trener Woicki trochę jeszcze nie dorósł do roli szkoleniowca, komicznie wyglądał chodząc i paląc e-papierosa...
14 lip 2019 | 10:17
+1
Uniwersjada odbyła się w Italii w Neapolu
14 lip 2019 | 01:44
Co sędzia z Japonii robił to był szczyt żenady, ślepy, a na koniec dał czerwoną kartkę.

Polacy gdzieś w połowie seta odpłynęli, później był zryw ale zabrakło „chłodnej głowy”.
+3
Co sędzia z Japonii robił to był szczyt żenady, ślepy, a na koniec dał czerwoną kartkę, sędziowie Pro włoscy byli cały turniej.

Polacy gdzieś w połowie seta odpłynęli, później był zryw ale zabrakło „chłodnej głowy” i kapitana, do tego trener ssał tylko flamaster i chodził bez celu..
14 lip 2019 | 01:07