Siatkówka. Polacy ze srebrnym medalem uniwersjady. Włosi byli zbyt mocni

Polscy siatkarze ze srebrnym medalem uniwersjady. Włosi byli zbyt mocni
Polscy siatkarze przegrali z Włochami w finale letniej uniwersjady. O losach meczu decydował tie-break.
Biało-czerwoni zaczęli świetnie - w pierwszym secie rozbili rywali do 16. Długo wydawało się, że Polacy odniosą zwycięstwo także w drugiej partii, w której niemal cały czas prowadzili. Sytuacja odwróciła się dopiero w samej końcówce, gdy od stanu 19:17 nasza drużyna przegrała aż sześć akcji z rzędu! Włosi wygrali tę odsłonę 25:20.
Trzeci set rozstrzygnął się w końcówce. Ta należała do Polaków, którzy od stanu 21:20 stracili tylko dwa punkty. Wszystko skutecznym atakiem zakończył Bartosz Filipiak.
Ostatnie wymiany decydowały też o losach czwartej partii. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali Włosi. Co prawda Polacy zdołali doprowadzić do remisu po 23, ale decydujące punkty zdobywali Włosi.
Tie-break rozpoczął się od walki punkt za punkt. O sukcesie Włochów przesądziła znakomita zagrywka - polscy przyjmujący mieli spore problemy z dobrym odebraniem piłki. Na domiar złego w końcówce nasza drużyna straciła punkt po czerwonej kartce dla Pawła Woickiego.
Polska - Włochy 2:3 (25:16, 20:25, 25:22, 23:25, 10:15)
Polska: Kędzierski, Filipiak, Nowakowski, Lemański, Semeniuk, Halaba, Masłowski (libero) oraz Lipiński, Niemiec.
Kamil Kaczmarek13 Jul 2019 · 23:08