Siatkówka. Polki wygrały na początek mistrzostw Europy. Słowenia była bez szans

Polskie siatkarki wygrały na początek mistrzostw Europy. Słowenia była bez szans
Zorro2212, wikicommons
Polskie siatkarki udanie rozpoczęły grę na mistrzostwach Europy. Nasza drużyna wygrała ze Słowenią 3:0.
Polki zaczęły mecz bardzo efektownie. W pierwszym secie punkty zdobywały długimi seriami i nawet na chwilę nie straciły kontroli nad wydarzeniami na boisku. Nie tylko grały skutecznie w ataku, ale też często podbijały i blokowały ataki rywalek. Efekt? 25:12.
Znacznie bardziej wyrównana była druga partia, w której wynik długimi fragmentami oscylował wokół remisu. Polki odskoczyły rywalkom dopiero w końcówce, gdy zbudowały swoją przewagę kilkoma seriami. Decydujące piłki kończyła Magdalena Stysiak - najpierw jej atak dał nam piłkę setową, chwilę później zakończenie seta.
Trzecia partia miała bardzo podobny przebieg do pierwszej. Polki szybko wypracowały sobie bardzo bezpieczną przewagę, która w środkowej fazie seta osiągnęła nawet dziesięć punktów. Mimo sporego zapasu Jacek Nawrocki długo nie zmieniał składu - właściwie przez cały mecz na boisku przebywały zawodniczki z pierwszej szóstki, a rezerwowe pojawiały się w grze właściwie tylko na zmiany zadaniowe.
W końcówce trzeciego seta Polki wyraźnie się zdekoncentrowały. Nasz zespół nie wykorzystał aż pięciu kolejnych piłek meczowych. Spotkanie udało się zakończyć dopiero przy szóstej okazji - w aut zaatakowała Mlakar.
Biało-czerwone kolejny mecz zagrają w sobotę. Zmierzą się z reprezentacją Portugalii.
Polska - Słowenia 3:0 (25:12, 25:22, 25:23)
Kamil Kaczmarek23 Aug 2019 · 21:59