Siedem bramek i zwycięstwo AS Saint-Etienne

KevFB, wikipedia
Piłkarze AS Saint-Etienne wygrali u siebie z Angers Sporting Club de l'Ouest 4:3 (2:2) w drugim niedzielnym meczu 12. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Geoffroy-Guichard prowadzenie przyjezdnym zapewnił z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Chorwat Mateo Pavlović. Dwie minuty później wyrównał strzałem głową Lois Diony, a na początku doliczonego czasu gry pierwszej połowy w podobny sposób bramkarza gości zaskoczył Mathieu Debuchy.
Jeszcze przed przerwą zdołał jednak wyrównać płaskim uderzeniem zza linii pola karnego Flavien Tait, który niespełna dwadzieścia minut przed końcem popisał się także kapitalnym podaniem do wychodzącego na czystą pozycję Stephane'a Bahokena. Kameruńczyk nie zmarnował okazji, ale radość ekipy z historycznej stolicy Andegawenii trwała krótko, bowiem dwie minuty później Vincent Manceau niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, doprowadzając do wyrównania.
Nie był to jednak koniec emocji. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry Romain Hamouma rozstrzygnął losy konfrontacji na korzyść "Zielonych", po strzale z pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gości i wpadła do siatki.
Dziesięciokrotni mistrzowie Francji po piątym zwycięstwie w sezonie awansowali na piąte miejsce w tabeli. "Les Scoistes" doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na piętnastej lokacie w klasyfikacji.