Siedem goli w Astanie! Celtic zagra w Lidze Mistrzów

22 sie 2017 | 19:30 21
Źródło zdjęcia: ninopavisic/Shutterstock

FK Astana pokonała u siebie Celtic Glasgow 4:3 (1:1) w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

"The Bhoys" obronili w ten sposób zaliczkę z pierwszego spotkania, które zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Brendana Rodgersa aż 5:0 i dzięki temu zagrają w fazie grupowej najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek Starego Kontynentu.

Mistrz Kazachstanu objął prowadzenie w rewanżu, gdy niespełna dwadzieścia minut przed przerwą piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki Norweg Kristoffer Vassbakk Ajer. Wyrównał siedem minut później efektownym uderzeniem z narożnika pola karnego Scott Sinclair.

Trzy minuty po zmianie stron do siatki przyjezdnych celnie przymierzył z bliska Serikżan Mużikow, a następnie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Patrick Twumasi. Na gole Ghańczyka zdołali jednak jeszcze odpowiedzieć, po świetnie wyprowadzanych kontratakach, Francuz Jules Olivier Ntcham oraz Leigh Griffiths.

* * * * * *
FK Astana - Celtic Glasgow 4:3 (1:1)
Bramki: Ajer 26-samobójcza, Mużikow 48, Twumasi 49, 69 - Sinclair 33, Ntcham 82, Griffiths 90.

+14
wygląda na to że ta murawa naprawdę odgrywa dużą rolę, ten Celtic jest na pewno w lepszej formie niż ten w którym przegrywał z Legią a mimo to dał sobie wbić 4 bramki. Myślę że gdyby kolejność meczy była odwrotna, to Legia dała by rade przejść Kazachów, Astana w Warszawie nic nie pokazała, a Legia jedynie nie potrafiła poradzić sobie z presją. Co często widzimy w ekstraklasie, jak tracą pierwszą bramkę to już nerwówka im się załącza, zwłaszcza z dużo niżej notowanymi klubami
22 sie 2017 | 21:46
22 sie 2017 | 20:36
+6
Szkoda Astany przy wyniku 4-1 twumasi i kabananga zmarnowali świetne okazje.Wyszedłem po pierwszej połowie gdy było 1-1 przychodze a tu już 4-1 i Astana cały czas dalej napiera.Jednak za bardzo się rzucili na hura i stracili jeszcze dwie po kontrach.Celtic wykorzystał wszystko co miał praktycznie podobnie jak w pierwszym meczu
22 sie 2017 | 22:07