Siedem goli w Rzymie. AS Roma lepsza od Benevento, niesamowity rajd byłego gracza FC Barcelony [WIDEO]

AS Roma wygrała z Benevento w meczu 4. kolejki Serie A. W Rzymie padł wynik 5:2 (2:1). W drużynie gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik.
Beniaminek Serie A udanie rozpoczął ligowy sezon. W trzech pierwszych meczach zdobył sześć punktów, jednak dziś w starciu z Romą został skarcony.
Spotkanie w Rzymie rozpoczęło się po myśli podopiecznych Filippo Inzaghiego. Już w 5. minucie do siatki trafił Caprari. Piłka po jego uderzeniu wpadła za kołnierz golkipera Romy.
Kolejne minuty należały z kolei do gospodarzy. Piłkarze Romy coraz mocniej naciskali na rywali, szukając wyrównującego trafienia. Udało się im to w 31. minucie. Wówczas Pedro kropnął z pierwszej piłki i było 1:1.
Cztery minuty później ekipa z Rzymu wyszła na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dżeko. Bośniak ze stoickim spokojem wykończył błyskawiczną kontrę swojego zespołu.
W doliczonym czasie gry Roma zdobyła kolejnego gola, gdy Mchitarjan pokonał Montipo. System VAR anulował jednak to trafienie.
Po przerwie przyjezdni niespodziewanie doprowadzili do remisu. Sędzia podyktował rzut karny, a do piłki podszedł Lapadula. Mirante zdołał odbić uderzenie rywala, ale przy dobitce był już bezradny.
Ostatecznie trzy punkty zdobyła jednak Roma. W 69. minucie Jordan Veretout bez najmniejszych problemów wykorzystał jedenastkę. Kilka chwil później dublet skompletował niezawodny Dżeko.
Wynik spotkania ustalił Carles Perez. Były gracz Barcelony przeprowadził efektowny rajd, minął kolejnych rywali, w tym Kamila Glika, by ze spokojem dokończyć dzieła.
Daniel Makarewicz18 Oct 2020 · 22:43