Siedem goli we Florencji! Napoli wygrało z Fiorentiną. Grali Zieliński i Drągowski [WIDEO]

Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com
ACF Fiorentina uległa u siebie SSC Napoli 3:4 (1:2) w drugim sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki nowego sezonu rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Artemio Franchi między słupkami gospodarzy wystąpił Bartłomiej Drągowski. Wśród gości od pierwszych minut grał natomiast Piotr Zieliński. Całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował jeszcze Szymon Żurkowski.
"Viola" objęła prowadzenie po dziewięciu minutach gry, kiedy to podyktowany rzut karny wykorzystał Chilijczyk Erick Antonio Pulgar. Siedem minut przed przerwą wyrównał kapitalnym uderzeniem z dystansu Belg Dries Mertens, a po kolejnych czterech minutach "jedenastki" nie zmarnował Lorenzo Insigne.
Siedem minut po zmianie stron straty odrobił strzałem głową Serb Nikola Milenković, ale już po czterech minutach precyzyjnym płaskim uderzeniem z narożnika pola karnego gości przybliżył do sukcesu Jose Callejon.
Na trafienie Hiszpana odpowiedział skutecznie z dystansu dziewięć minut później Ghańczyk Kevin-Prince Boateng.
Radość kibiców z Toskanii nie trwała jednak długo. Minęły niespełna dwie minuty i koronkową akcję zespołu z Kampanii wykończył głową z kilku metrów Insigne, zapewniając wicemistrzom Włoch cenne wyjazdowe trzy punkty.