Siódma z rzędu ligowa wygrana PSG. Mbappe nie do zatrzymania [WIDEO]

Xinhua/PressFocus
Paris Saint-Germain pewnie pokonało na wyjeździe Nantes 3:0 w wieczornym meczu dziewiątej kolejki Ligue 1. Kolejnego w tym sezonie gola i asystę dopisał na swoje konto Kylian Mbappe.
Napastnik reprezentacji Francji zdobył siódmą bramkę oraz zanotował czwartą asystę w swoim zaledwie szóstym - a piątym w podstawowym składzie - występie w lidze w bieżących rozgrywkach.
Mbappe wyłożył piłkę do pustej bramki Anderowi Herrerze na samym początku drugiej połowie dzisiejszego spotkania na La Beaujoire, po czym sam podwyższył wynik, pewnie wykonując rzut karny. Rezultat meczu ustalił w samej końcówce Pablo Sarabia.
Grający z eksperymentalnie zestawioną linią obrony, a także bez kontuzjowanego Neymara czy zawieszonego Angela Di Marii, podopieczni Thomasa Tuchela mieli spore problemy w premierowej odsłonie spotkania z zajmującym miejsce w dolnej połowie tabeli Nantes.
Gospodarze potrafili zmarnować takie okazje na objęcie prowadzenia jak ta poniżej.
Przy stanie 0:2 pełniący tego wieczoru rolę kapitana PSG, Keylor Navas, wybronił również rzut karny egzekwowany przez Abdoul Kadera Bambę.
Ostatecznie, dzięki siódmemu z rzędu zwycięstwu w lidze, paryżanie umocnili się jednak na czele klasyfikacji, z trzypunktową przewagą nad Lille, które podejmie jutro w hicie kolejki Olympique Lyon.