Siódme zwycięstwo Deportivo Alaves

facebook.com/deportivoalaves/
Deportivo Alaves wygrało u siebie z SD Huesca 2:1 w pierwszym niedzielnym meczu 12. kolejki hiszpańskiej La Liga. Dla drużyny z Estadio Mendizorrotza do siódme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.
W 35. minucie prowadzenie objęli goście. Moi Gomez ograł przed polem karnym jednego z rywali, a następnie oddał precyzyjny strzał zza "16". Jeszcze przed przerwą doprowadził Jony, który strzałem głową wykorzystał świetne dośrodkowanie z prawej strony Gomeza Pereza Ibaia.
W 69. minucie na 2:1 dla miejscowych trafił Ruben Sobrino. Napastnik oddał mierzony strzał z dystansu, po którym futbolówka wpadła w dolny róg bramki przy samym słupku, rozstrzygając losy spotkania.
Po tej wygranej podopieczni Abelardo zajmują trzecie miejsce w tabeli ze zdobytymi 23 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z CD Leganes.
Natomiast zespół prowadzony przez Franco Leo jest ostatni z sześcioma "oczkami" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Levante UD.
Kamil Kaczmarek11 Nov 2018 · 13:54