Skandal sędziowski w Gold Cup [video]

Ryan Knapp, wikipedia
Federacja Panamy wystosowała oficjalny list do CONCACAF, żądając zwolnienia wszystkich osób, które wyznaczyły arbitra na półfinałowe spotkanie z Meksykiem.

Wciąż nie milkną echa po kontrowersyjnych wydarzeniach do jakich doszło w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry w pojedynku Meksyku z Panamą. Sędzia spotkania w setnej minucie meczu podyktował wątpliwy rzut karny dla Meksykanów, dzięki czemu wyrównali oni stan meczu na 1-1, a w dogrywce rozstrzygnęli jego losy na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 2-1.

- Chcemy natychmiastowej odpowiedzi federacji, ponieważ ta wstydliwa decyzja zraniła naszych piłkarzy i sprawia, że wszystkie ich starania były bezużyteczne. Cały wysiłek naszego sztabu szkoleniowego idzie na marne i chcemy, by ktoś za to zapłacił - przeczytamy w oświadczeniu.

Piłkarze Panamy zastanawiają się, czy wziąć udział w spotkaniu o trzecie miejsce - Wszyscy zawodnicy spotkają się i podejmą decyzję - stwierdził Luis Tejada, napastnik Panamy. Dodał jeszcze - Jeśli mówimy o Fair Play, to Andres Guardado powinien zmarnować rzut karny. Każdy na jego miejscu, by tak zrobił.