Skandal w Hiszpanii! Okradziona z gola Barcelona zremisowała z Valencią [VIDEO]

youtube.com
Barcelona zremisowała z Valencią 1:1 w hicie Primera Division. W trakcie meczu doszło do skandalu sędziowskiego. Gracze "Blaugrany" strzelili gola, którego sędzia nie zauważył.
Pełną relację na żywo z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Pierwsza połowa była pod kontrolą zawodników Barcelony, którzy fantastycznie rozgrywali, ustawiali się i przecinali podania gospodarzy.
Dość powiedzieć, że przez pierwsze 45 minut większość zawodników Barcelony grała na połowie Valencii.
Valencia nie miała zbyt wiele do powiedzenia, nastawiała się tylko na kontry. W 30. minucie miała najlepszą okazję do strzelenia gola, ale problem w tym, że... tej akcji w ogóle nie powinno być. Chwilę wcześniej bramkę strzelił Leo Messi, lecz sędzia nie zauważył tego gola.
Argentyńczyk uderzył z linii pola karnego, Neto po swoim błędzie przepuścił między nogami piłkę, która wpadła do bramki. Bramkarz błyskawicznie ją wybił, ale jasne jest, że padła bramka. Arbiter jednak nie zareagował. Sędziemu nie mogła pomóc technologia goal-line, gdyż nie jest ona wykorzystywana na hiszpańskich stadionach.
Gdy piłkarze Barcelony jeszcze protestowali, Valencia wyszła z kontrą, którą minimalnie niecelnym strzałem zakończył Zaza. Gdyby padła wtedy bramka, mielibyśmy już totalnie kuriozalną sytuację.
W 43. minucie kolejną sytuację mieli zawodnicy Barcelony, ale strzał Luisa Suareza dobrze obronił Neto.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy mieli kilka groźnych ataków, ale bramka nie padła w pierwszych minutach po wznowieniu gry. Udało im się za to w 60. minucie. Gaya po świetnej akcji Valencii wyłożył piłkę Rodrigo, który z bliska wpakował ją do bramki.
Bramka ta sprawiła, że gospodarze zaczęli grać z większym rozmachem i widzieliśmy mecz, w którym piłka przenosiła się spod jednego pola karnego pod drugie. W kolejnych minutach inicjatywę odzyskała jednak Barcelona, ale obrońcy Valencii znakomicie przerywali akcje przyjezdnych. Wreszcie w 82. minucie Messi znakomicie wrzucił piłkę do wbiegającego w pole karne Alby, który wyrównał stan meczu.
W kolejnych minutach Barcelona nadal naciskała, jednak wynik meczu się nie zmienił. Obie ekipy musiały zadowolić się jednym punktem.