Dobra gra Legii, wynik zdecydowanie gorszy. Morata strzela na 5:1 dla Realu!

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Po 0:6 z Borussią Dortmund oraz 0:2 ze Sportingiem Lizbona, Legia Warszawa mierzy się z Realem Madryt na Santiago Bernabeu w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów.

Spotkanie na Santiago Bernabeu zaczęło się zupełnie zaskakująco. Choć gospodarze częściej byli przy piłce, to legioniści stwarzali większe zagrożenie pod bramką rywali. Zawodnicy Jacka Magiery w pierwszym kwadransie gry zdołali wyprowadzić trzy niezłe kontry, z czego jedną mogli zakończyć golem. Odjidja-Ofoe uderzając tuż zza pola karnego, trafił jednak tylko w słupek.

Tymczasem w 16 minucie to podopieczni Zinedine Zidane'a otworzyli wynik spotkania. Autorem bramki był Gareth Bale.

A za moment na 2:0 podwyższył Marcelo. James Rodriguez przerzucił piłkę na prawą stronę boiska, Karim Benzema wyłożył ją Brazylijczykowi, a ten po strzale z dystansu pokonał Malarza.

Kilkadziesiąt sekund później mieliśmy gola pod drugą bramką. Miroslav Radović wykorzystał jedenastkę podyktowaną Legii.

W 37 minucie na 3:1 podwyższył Asensio. Młody Hiszpan pewnie wykończył akcję "Królewskich". Danilo dośrodkował w pole karne, Ronaldo wycofał piłkę do Asensio, a ten spokojnym strzałem po ziemi pokonał Arkadiusza Malarza.

W drugiej połowie gra Legii nadal wyglądała nieźle. Mimo to w 68 minucie bramkę strzelił Lucas Vazquez, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Alvaro Morata - również wszedł na boisko parę minut wcześniej - popędził lewy skrzyłem, dośrodkował, a Vazquez strzałem z powietrza pokonał Malarza.

Jeszcze przed końcem spotkania Real zdobył piątą bramkę. Jej autorem był Alvaro Moarata.