Skoki: Niezły występ osłabionych Polaków

9 sty 2016 | 19:44 3
Skoki: Niezły występ osłabionych Polaków
Niemcy wygrali drużynowy konkurs skoków w Willingen. Polacy zajęli szóste miejsce. Zawody zostały przerwane po pierwszej serii z powodu fatalnych warunków atmosferycznych.

Polacy w Willingen skakali w składzie dalekim od optymalnego. Do Niemiec wcale nie pojechali Kamil Stoch, Piotr Żyła i Klemens Murańka, którzy pod okiem Łukasza Kruczka trenują na skoczni w Szczyrku. Pod ich nieobecność polską drużynę tworzyli Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Maciej Kot i Stefan Hula.

Biało-czerwoni skalali nadspodziewanie dobrze. Pierwszą, i jak się okazało jedyną, serię zakończyli na szóstym miejscu. Największy wkład w ten wynik miał Stękała, który skoczył 133,5 m. Nieźle zaprezentowali się też Stefan Hula i Jakub Wolny. Pierwszy z nich wylądował na 128. metrze, drugi osiągnął 124 metry. Zawiódł jedynie Maciej Kot, który w trudnych warunkach skoczył zaledwie 115,5 metra. 

Konkurs wygrali Niemcy, którzy sukces zawdzięczają wspaniałemu skokowi Severina Freunda. Wicelider Pucharu Świata osiągnął aż 149 metrów! 0,6 pkt stracili do nich Norwegowie. Trzecia z dużą stratą do zwycięzców była Austria. Niespodzianką była słaba postawa Petera Prevca. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni nie poradził sobie z silnym wiatrem i skoczył zaledwie 124 metry.

Jury próbowało przeprowadzić drugą serię, zawodnicy zaczęli nawet skakać, ale szybko okazało się, że z powodu warunków atmosferycznych nie uda się przeprowadzić pełnego konkursu. W tej sytuacji sędziowie zadecydowali o przerwaniu zawodów i uznaniu wyników pierwszej serii za ostateczne.
Źródło: własne
Komentarze
9 sty 2016 | 20:48
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Brawo !! To dobry wynik pojawiaja sie nowi młodzi o t ochodzi
9 sty 2016 | 19:57
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Całkiem nieźle jak na drugą drużynę.
9 sty 2016 | 19:50
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Niezły?Chyba tylko Stękały.
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja