Skorupski ukarany żółtą kartką, porażka Empoli

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
We wtorkowym spotkaniu 18. kolejki włoskiej Serie A Atalanta Bergamo pokonała 2:1 Łukasza Skorupskiego. Polak spędził cały mecz między słupkami bramki Empoli, a w 90. minucie został ukarany żółtą kartką za grę na czas.

Pierwszy gol w tym starciu padł w 51. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Levan Mchedlidze, który wykorzystał dośrodkowanie Federico Dimarco ze stałego fragmentu gry. Wyrównał Franck Yannick Kessie, którego świetnie obsłużył Alejandro Daro Gomez.

Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w doliczonym czasie gry, a konkretnie w 94. minucie za sprawą Marco D'Alessandro, który zaraz po strzeleniu bramki ściągnął koszulkę i zobaczył za to żółty kartonik.

Dzięki tej wygranej gospodarze zapewnili sobie szóste miejsce w tabeli na koniec 2016 roku.