Skra Bełchatów lepsza w złotym secie od wicemistrza Rosji! Mistrz Polski awansował do Final Four Ligi Mistrzów

flickr.com
Skra Bełchatów wygrała w złotym secie z Zenitem Sankt Petersburg i awansowała do Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy.
Skra Bełchatów w pierwszym spotkaniu pokonała Zenit Petersburg 3:1 i do awansu potrzebowała dwóch wygranych setów w rewanżu.
Pierwsza partia należała do rywali. Nasi siatkarze nie mieli w zasadzie wiele do powiedzenia, przegrywając przez cały set większą lub mniejszą różnicą punktów. Ostatecznie skończyło się na 25:22 dla Zenitu.
W drugiej odsłonie udało się wykonać połowę zadania. Skra od stanu po 11 wyszła w krótkim czasie na prowadzenie 17:13 i nie oddała go już do końca seta, kończąc go z wynikiem 25:21.
W trzeciej części swoją wyższość znowu pokazała rosyjska ekipa, która nie pozwoliła przeciwnikowi na zbyt wiele, wygrywając pewnie 25:20.
Takim samym wynikiem zakończyła się czwarta odsłona - 25:20 - dla Zenitu Petersburg i o wszystkim rozstrzygał złoty set.
W nim polskim siatkarzom udało się wypracować pięciopunktową przewagę - 11:6 - i półfinał Ligi Mistrzów był na wyciągnięcie ręki. Rywale zdołali jeszcze zmniejszyć straty do jednego punktu. Ostatnie słowo należało jednak do Skry, która pokonała Zenit 15:11 i awansowała dalej.
Zenit Sankt Petersburg - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 21:25, 25:20, 25:20, 11:15)
Jakub Kreśliński20 Mar 2019 · 19:59