Skra przegrała, ale awansowała dalej w Lidze Mistrzów

Skra Bełchatów przegrała z Ziraatem Bankasi Ankara 2:3, ale awansowała do dalszej fazy play-off Ligi Mistrzów.

W pierwszym spotkaniu polski zespół zwyciężył 3:1, teraz do awansu potrzebował dwóch wygranych setów. Siatkarzom z Bełchatowa ta sztuka udała się bardzo szybko.

Pierwsza odsłona był niezwykle zacięta. Bardzo długo trwała wymiana ciosów i żadnej drużynie nie udało się wyjść na większe prowadzenie. Dopiero w drugiej połowie seta zarysowała się przewaga Skry - 20:16 - która nie pozwoliła już sobie wydrzeć zwycięstwa w secie - 25:20.

W drugiej partii na parkiecie rządzili nasi zawodnicy, którzy prowadzili od samego początku - 8:5 - do samego końca, wygrywając bez większych kłopotów 25:13. W tym momencie Skra miała awans w garści.

W kolejnych setach polski zespół oddał pole gry rywalom z Turcji. Siatkarze z Bełchatowa przegrali trzy kolejne partie i całe spotkanie 2:3.

W następnej rundzie Skra Bełchatów zmierzy się z Zenitem Kazań.
Źródło: sportowefakty.wp.pl