Skra wysoko pokonała Lotos Gdańsk

Zorro2212, wikicommons
Siatkarze PGE Skry Bełchatów bez najmniejszych problemów pokonali u siebie Lotos Trefl Gdańsk 3:0.

Gospodarze od początku dominowali. W pierwszym secie na przerwy techniczne schodzili kolejno trzema oraz ośmioma punktami przewagi, ostatecznie wygrywając do 19.

W drugiej odsłonie gdańszczanie prowadzenie zdobyli tylko w początkowych fazach, doprowadzili nawet do stanu 8:7, ale potem dopadła ich niemoc i stracili kilka punktów z rzędu. Na tablicy z wynikami zrobiło się 16-9 dla bełchatowian, którzy prowadzenia już z rąk nie wypuścili, wygrywając do 20.

W trzecim secie nagłego zwrotu nie było - Skra sukcesywnie powiększała przewagę, Lotos nie miał pomysłu, by atakom zapobiec. Skończyło się na wygranej gospodarzy 25-17 i triumfie 3-0.

Tym samym Lotos zanotował pierwszą porażkę w sezonie ligowym. MVP meczu został Mariusz Wlazły.