Skromna, ale skuteczna. Barcelona inkasuje trzy punkty po golach Suareza i Alby [VIDEO]

Oleh Dubyna / Shutterstock.com
FC Barcelona wygrała na wyjeździe z SD Eibar 2:0 w drugim sobotnim meczu 24. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Dla piłkarzy Barcelony spotkanie z Eibar było ostatnim sprawdzianem przed meczem z Chelsea w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Piłkarze "Blaugrany" zagrali skutecznie, choć niezbyt widowiskowo.
Na Estadio Municipal de Ipurua prowadzenie "Blaugranie" zapewnił po szesnastu minutach gry Luis Suarez. Urugwajczyk wykorzystał świetne dogranie Leo Messiego i po minięciu bramkarza skierował piłkę do pustej siatki.

Sukces przyjezdnym przypieczętował dwie minuty przed końcem Jordi Alba, który płaskim strzałem wykończył składną akcję całej drużyny. Po dwóch remisach z rzędu w lidze Barcelona w końcu zainkasowała trzy punkty i może już myśleć o wtorkowym meczu z Chelsea Londyn.
Dzięki dziewiętnastej wygranej w sezonie podopieczni Ernesto Valverde umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Zespół z Kraju Basków, który kończył zawody w osłabieniu, doznał natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na siódmej lokacie w klasyfikacji.